Konkurs fotograficzny: "Jedz lokalnie, myśl globalnie"

Polska Zielona Sieć wraz z Fundacją Otwarty Plan zapraszają uczniów oraz nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w międzynarodowym konkursie ukazującym żywność w perspektywie lokalnej i globalnej.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi uczniów i uczennic na środowiskowe oraz społeczne konsekwencje różnych modeli produkcji i konsumpcji żywności, a także promowanie zrównoważonych systemów żywnościowych i odpowiedzialnych wzorów konsumpcji.

Współcześnie produkcja, dystrybucja i konsumpcja żywności to zjawiska wywołujące problemy globalne, mające wpływ na życie ludzi i stan środowiska naturalnego na całym świecie. Zachęcamy do zastanowienia się nad tym, co jemy, skąd pochodzi nasze jedzenie oraz jaki wpływ wywiera to na środowisko i życie ludzi w miastach oraz na terenach wiejskich.

Nagrody:

Zachęcamy do przeczytania informacji o tematyce konkursu oraz regulaminu. O udziale w konkursie decyduje przygotowanie fotoreportażu oraz przesłanie go wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia na adres: konkurs@zielonasiec.pl

Zasady:

  1. W konkursie mogą brać udział zespoły uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zespoły mogą składać się minimalnie z 3, a maksymalnie z 10 osób.
  2. Należy wykonać od 3 do 5 zdjęć. Zdjęcia mogą być kolorowe lub czarno-białe.
  3. Zdjęcia powinny być cyfrowe o minimalnej rozdzielczości odpowiadającej 4 megapikselom (300 dpi przy minimalnej długości krótszego boku fotografii wynoszącej 20 cm).
  4. Termin zgłoszeń mija 12 czerwca 2015.
  5. Należy zapoznać się z tematami oraz regulaminem konkursu.
  6. Zeskanowaną i podpisaną kartę zgłoszenia należy wysłać na adres: konkurs@zielonasiec.pl
  7. Do przesłania plików ze zdjęciami należy skorzystać z wybranego serwisu transferu plików (np. http://www.wikitransfer.ch/, https://www.wetransfer.com/, https://www.sendspace.com/) i wysłać linka do pobrania plików na adres: konkurs@zielonasiec.pl

Informacje: Paweł Stankiewicz, pawelstankiewicz@zielonasiec.pl.

Konkurs jest częścią kampanii edukacyjnej „Jedz lokalnie, myśl globalnie. Od szkolnych ogródków do zrównoważonych systemów żywnościowych” finansowanej ze środków Unii Europejskiej, nr umowy DCI-NSAED/2014/349-033.

Na zdjęciu: Targ owoców morza w Australii. Autor: Dave Sutherland, CC BY-NC-SA 2.0 Źródło: www.flickr.com

Dokumenty do pobrania: 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć