Zaprojektuj symbol zrównoważonej przyszłości i weź udział w konkursie!

UWAGA: KONKURS ZOSTAŁ PRZEDŁUŻONY DO 31 STYCZNIA 2014 r.

Jeśli masz nie więcej niż 30 lat, jesteś osobą kreatywną i interesują Cię globalne wyzwania współczesnego świata, masz czas do 31 stycznia 2014 r., aby wziąć udział w międzynarodowym konkursie i zaprojektować logo kampanii ClimATE Change na rzecz zrównoważonego rolnictwa w Europie i na świecie. Jednym z partnerów kampanii jest Polska Zielona Sieć.

O co chodzi?

Na świecie wciąż głoduje ok. 870 milionów ludzi. Walka z problemem głodu staje się coraz trudniejsza z powodu negatywnych konsekwencji zmian klimatu, które w pierwszej kolejności dotykają ludzi najuboższych w krajach globalnego Południa. To jasne, że dominujący obecnie na świecie system żywnościowy oparty na rolnictwie przemysłowym nie działa tak, jak powinien. Aby wyżywić świat w dobie postępujących zmian klimatycznych konieczny jest zwrot w stronę rolnictwa zrównoważonego, które w centrum stawia ludzi i ich potrzeby, a nie zysk międzynarodowych korporacji.

Czym jest kampania ClimATE Change?

Międzynarodowa kampania ClimATE Change, która w Polsce realizowana jest pod nazwą „Klimat dla rolników”, promuje zrównoważone rolnictwo, które: w sposób odpowiedzialny korzysta z zasobów naturalnych; chroni przyrodę; potrafi adaptować się do nieuniknionych konsekwencji zmian klimatycznych i jednocześnie chroni klimat; promuje realizację praw człowieka, takich jak prawo do żywności i zdrowego środowiska.

Dlaczego potrzebujemy logo?

Zwycięskie logo będzie używane do identyfikacji wizualnej kampanii ClimATE Change. Projekt jest realizowany głównie w Polsce, Niemczech, we Włoszech i na Malcie. Logo będzie używane m.in. na stronach internetowych projektu, profilach społecznościowych, plakatach, w publikacjach, filmach krótkometrażowych itp.

Kto, jak i kiedy może wziąć udział w konkursie?

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie kreatywne osoby do 30 roku życia. Bez względu na to, czy jesteś uczniem, studentem, grafikiem, aktywistą czy ogrodnikiem – zachęcamy do udziału wszystkich, którzy chcieliby zaprojektować logo mówiące o zależnościach pomiędzy zmianami klimatu i rolnictwem. Projekty logo należy przesyłać w wersji elektronicznej (jako plik GIF, TIFF, PNG lub JPG) na adres: logo-competition@inkota.de

Szczegółowe informacje na temat zasad konkursu, wymagań technicznych i nagród znajdziecie tutaj (kliknij, aby pobrać dokument w formacie PDF). Z dokument możecie zapoznać się także poniżej.

Ostateczny termin nadsyłania projektów to 31 stycznia 2014 r.

Czekamy na Wasze pomysły!

Fot. INKOTA 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć