Kalendarz Rafiki na 2011 r.

Dla wszystkich osób i instytucji zainteresowanych tematyką edukacji rozwojowej, jak również dla sympatyków Fundacji Ekonomicznej Polska-Afryka Wschodnia, został stworzony kalendarz na rok 2011 zatytułowany „RAFIKI, OTO NASZE HISTORIE – piszą i fotografują Twoi rówieśnicy z Kenii.”

Co w kalendarzu?

Kalendarz przedstawia obraz życia w Afryce widziany oczami jej młodych mieszkańców. Kilkudziesięciu uczniów z różnych zakątków i środowisk Kenii to autorzy kalendarza skierowanego do ich rówieśników w Polsce, który ma łamać stereotypy i dać nam szanse poznania realnego życia w Afryce. Napisali oni o życiu w swoich lokalnych społecznościach, o tradycjach i wartościach jakimi się kierują, o codziennych problemach, ale też o swoich małych i wielkich marzeniach, w które wierzą.

Bardzo ciekawe i poruszające historie zachęcają do refleksji i stają się lekcją dla nas o tym, jak mało wiemy o mieszkańcach Południa i jak wiele możemy się od nich nauczyć.

Historie to nie wszystko, członkowie Klubów dziennikarskich po raz pierwszy chwycili także za aparaty fotograficzne, by stworzyć pełny przekaz dziennikarski. Każda karta kalendarza przedstawia nową osobę i odsłania kolejną historię.

Pełny inspirujących treści i atrakcyjny wizualnie kalendarz można bezpłatnie zamówić, wysyłając zgłoszenie na adres mailowy office@peaef.com. W tytule maila prosimy wpisać „kalendarz RAFIKI”, a w treści maila podać dokładny adres, na jaki mamy dostarczyć przesyłkę.

Kalendarze zostaną rozesłane do 100 pierwszych zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy do 25 listopada 2010.


Komentarze (zapraszamy do dyskusji):

maupka. / 19 maja 2011

witam. Jestem bardzo zaciekawiona tą akcją, mimo, że zgłoszenia były przyjmowane do listopada. Zwracam się z takim zapytaniem, gdzie i jak mogłabym nabyć ten kalendarz ?
Pozdrawiam.

Dominik Paszkiewicz / 19 maja 2011

Cześć,

Musisz popytać w Fundacji Ekonomicznej Polska-Afryka Wschodnia (peaef.com)

Pozdrawiam,
Dominik


Dodaj komentarz — zapraszamy do dyskusji!

 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć