"Jestem z Afryki, jestem z Warszawy"

Już 8 maja rusza cykl koncertów, warsztatów, happeningów i wielu innych wydarzeń kulturalnych pod hasłem „Jestem z Afryki, jestem z Warszawy".

„Jestem z Afryki, jestem z Warszawy" jest kolejną nowatorską inicjatywą Fundacji „Afryka Inaczej" na rzecz dialogu międzykulturowego w mieście stołecznym Warszawa. W 2010 roku Fundacja chce zwrócić uwagę mieszkańców Warszawy na ich afrykańskich sąsiadów, którzy coraz liczniej zamieszkują nad Wisłą. Dzięki planowanym w ramach projektu wydarzeniom Warszawa przez kilka miesięcy, będzie miejscem promującym dialog między polskimi a afrykańskimi warszawiakami i warszawiankami.

Nazwa projektu, „Jestem z Afryki, jestem z Warszawy", dowodzi, że bez względu na kraj czy miejsce naszego pochodzenia, fakt, że mieszkamy w Warszawie, powinien skłaniać nas do wzajemnego poznania i nawiązania dialogu międzykulturowego - mówi Mamadou Diouf z Fundacji „Afryka Inaczej". Poznanie kultury naszych afrykańskich sąsiadów z ulicy czy bloku, sprawi, że będziemy bogatsi o wiedzę na ich temat, pozbawioną stereotypów wynikających z niewiedzy i braku rzetelnej informacji w środkach masowego przekazu - dodaje Paweł Średziński, pomysłodawca projektu.

Poprzedni projekt Fundacji „Wszyscy pochodzimy z Afryki", zrealizowany w miesiącach maj-lipiec 2009 roku spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem mieszkańców stolicy. Tegoroczny projekt jest realizowany pod patronatem Prezydent m.st. Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz i dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy.

Źródło informacji i pełny program na stronie afryka.org.

Gorąco polecamy!


 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć