Poradnik "Ekologiczne ogrody szkolne"

Mamy wielką przyjemność zaprezentować Wam poradnik „Ekologiczne ogrody szkolne”. Poradnik jest rezultatem naszej kampanii „Jedz lokalnie, myśl globalnie!” dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

„Ekologiczne ogrody szkolne” to trzecia część pakietu edukacyjnego „Jedz lokalnie, myśl globalnie!”. Publikacja ma formę poradnika składającego się z dwóch części. Część merytoryczna wprowadza w ideę ogrodu szkolnego jako narzędzia edukacyjnego. W drugiej części znajdują się praktyczne wskazówki, jak założyć i prowadzić ekologiczny ogród, szczególnie z uwzględnieniem zasad permakultury. Całość została uzupełniona scenariuszem zajęć, na podstawie którego można przeprowadzić lekcje inicjujące powstanie ogrodu z uczennicami i uczniami.

Poradnik może być dla Was inspiracją do realizacji zajęć szkolnych i pozaszkolnych. Pakiet w wersji pdf dołączony jest na końcu tego tekstu lub możesz go przejrzeć na poniższej stronie.

Dokumenty do pobrania: 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć