Jak pisać o problemach żywnościowych?

Instytut Globalnej Odpowiedzialności zaprasza studentów dziennikarstwa, dziennikarzy obywatelskich, blogerów i inne osoby, które chcą poszerzyć swoją wiedzę o systemie żywnościowym i dzielić się nią w mediach, na warsztaty TEMAT: ŻYWNOŚĆ.

Raz po raz opinią publiczną wstrząsają skandale, których głównymi bohaterami są wielkie koncerny przetwórcze, właściciele farm przemysłowych, sieci supermarketów, importerzy, handlarze giełdowi i inni potentaci globalnego rynku żywności. Zatrute bądź niejasnego pochodzenia mięso, gwałtowne wahania cen na giełdach towarowych, nędza drobnych farmerów i krociowe zyski pośredników, nadmiar i marnotrawstwo pośród głodu i niedożywienia – to tylko sygnały ostrzegawcze pokazujące, że system żywnościowy nie działa prawidłowo. Walka z tymi zjawiskami wymaga wniknięcia w temat i przyjrzenia się skomplikowanej i fascynującej sieci powiązań tworzących aparat produkcji, dystrybucji i konsumpcji żywności.

W programie między innymi: • Globalny system żywnościowy na talerzu – czy grozi nam kolejny kryzys żywnościowy? • Nasze pola, nasze stoły: kto powinien decydować o polityce żywnościowej • Czym karmią nas media? Analiza przekazów medialnych na temat żywności i rolnictwa • Warsztaty tworzenia materiałów prasowych dotyczących globalnego Południa • Ogłoszenie konkursu na tekst dziennikarski – do wygrania staż do wartości 15.000 zł

Do poprowadzenia warsztatów IGO zaprosiło doświadczonych dziennikarzy i redaktorów: Przemysława Wielgosza, redaktora naczelnego polskiej edycji "Le Monde Diplomatique" oraz Romana Kurkiewicza, byłego redaktora naczelnego "Przekroju".

Zapisy trwają do 20 marca. Udział w warsztatach jest bezpłatny (liczba miejsc ograniczona).

Termin: 23 marca 2013 (sobota), 11 – 17:30 | Miejsce: Warsztat, pl. Konstytucji 4

Szczegółowe informacje: www.igo.org.pl/warsztaty 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć