Instytut Globalnej Odpowiedzialności szuka wolontariuszy

Instytut Globalnej Odpowiedzialności (IGO) zaprasza wszystkie osoby zainteresowane działaniem na rzecz globalnej sprawiedliwości i krajów Południa (głównie Afryki) do włączenia się w działania organizacji.

Ogłoszenie Instytutu Globalnej Odpowiedzialności

Każdy dorosły Polak przeznacza rocznie w ramach swoich podatków ponad 37zł na polską pomoc zagraniczną. Z tego tylko około 1,5zł dociera do Afryki jako bezpośrednia pomoc. Chcesz się dowiedzieć, co się dzieje z resztą?

Wspólnie z Wami chcemy poszukać odpowiedzi na to i inne pytania. Pragniemy zaproponować wolontariuszom w każdym wieku wyjątkową szansę na zdobycie wiedzy na temat międzynarodowej współpracy na rzecz rozwoju i sprawiedliwości globalnej, a także możliwość zrealizowania własnych pomysłów w ramach akcji lokalnych, które wspólnie zorganizujemy jesienią w Warszawie. Będą to np. pokazy filmów, otwarte spotkania dyskusyjne, happeningi, spotkania osiedlowe, zbieranie podpisów pod petycjami. Celem projektu jest animowanie konkretnych działań warszawiaków, które przyczyniają się do wprowadzenia bardziej sprawiedliwych stosunków pomiędzy Polską i Europą a krajami ubogimi – dzięki którym pomoc charytatywna docelowo stanie się niepotrzebna. Oprócz tego, zależnie od Twojego doświadczenia, możliwości zaangażowania się i zainteresowań, mamy Wam do zaoferowania szeroki wybór ambitnych indywidualnych programów wolontarystycznych.

Naszym wolontariuszom proponujemy uczestnictwo w cyklu szkoleń i warsztatów, a także indywidualne i grupowe konsultacje z ekspertami. Oferujemy realną możliwość aktywnego włączenia się w działania IGO, szansę na realizowanie swoich pomysłów, a także dobrą zabawę i możliwość spędzenia aktywnie czasu i poznania ciekawych ludzi!

Więcej informacji dostępnych na stronie www.igo.org.pl oraz pod numerem telefonu 791 639 181. Nasz adres e-mail to wolontariat@igo.org.pl. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Czekamy na Wasze zgłoszenia do końca sierpnia 2010.


 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć