II AfrykaFest, 3-7 października w Szczecinie

AfrykaFest to pierwsza i jedyna tego typu impreza w Szczecinie. Poprzez zainteresowanie kulturami Afryki, otwiera Szczecin i województwo na kultury świata, a poprzez to, na dialog interkulturowy oraz Inność. Hasło: „Tu zacierają się granice”, staje się rzeczywiste. W ten sposób województwo zachodniopomorskie może okazać się prekursorskie w tej dziedzinie i może wykreować dobrą modę na społeczeństwo wielokulturowe.

Afryka jest tu niejako soczewką, przez którą organizatorzy – Stowarzyszenie ArteFakt. Zachodniopomorska Unia Aktywnych i Twórczych wraz z Muzeum Narodowym w Szczecinie, Zamkiem Książąt Pomorskich, Akademią Języków Obcych i Kultur Narodów w Szczecinie, Empikiem, Uniwersytetem Szczecińskim, Północną Izbą Gospodarczą, Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi, Związkiem Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć, Polską Akcją Humanitarną, przyglądają się współczesności, ukształtowanej przez tę różnorodną i szalenie bogatą kulturę.

W tym roku Afryka Fest trochę wyewoluuje, zapraszając do uczestnictwa nie tylko sympatyków afrykańskiej urody. W tegorocznej edycji (3-7 października 2008) organizatorzy postanowili rozszerzyć zakres akcji - stąd podtytuł – Festiwal Kultur Świata. Tegoroczna edycja zrealizowana zostanie pod trzema, spinającymi ją hasłami: Gospodarka Afryki, Kobieta afrykańska i Rytmy Afryki. Organizatorzy przybliżą tym samym i spróbują oświetlić z każdej strony te trzy wątki i pojęcia.

Program na piątek 3.10.

Program na sobotę 4.10.

Program na niedzielę 5.10.

Program na poniedziałek 6.10.

Program na wtorek 7.10.


 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć