Grabież ziemi na Filipinach

Patricia jest matką sześciorga dzieci żyjącą w małym miasteczku o nazwie Casiguran na Filipinach. Do niedawna mieszkała wraz z mężem blisko morza, w którym łowili ryby, aby zarobić na życie. Ale dwa lata temu Patricia wraz z rodziną została zmuszona do opuszczenia swojego domu w wyniku tak zwanego projektu "rozwojowego". Nikt go z nimi nie konsultował, nie otrzymali też odpowiedniego odszkodowania, a obiecany dom zamienny wciąż nie został wybudowany. Patricia i jej rodzina mieszkają obecnie w tymczasowym miejscu, daleko od morza i źródeł dochodu. Ich życie stało się bardzo niepewne.

Zachęcamy do obejrzenie krótkiego filmu (w języku angielskim) opowiadającego historię Patricii i innych podobnych jej osób, których domy i społeczności są zagrożone przez usankcjonowane przez prawo zawłaszczanie ziemi. Realizatorzy filmu nie mogą ujawnić prawdziwych nazwisk bohaterów filmu lub pokazać ich twarzy, ponieważ nie byłoby to dla nich bezpieczne. Ale nie są oni po prostu biernymi ofiarami. Wręcz przeciwnie, odważnie sprzeciwiają się grabieży ziemi, która grozi zniszczeniem ich społeczności i tradycyjnego sposobu życia.

Źródło: Oxfam


stopka 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć