Globalna gazeta każdego ranka!

Przedstawiamy nową podstronę Akcji Dla Globalnego Południa dla wszystkich osób zainteresowanych tematyką zrównoważonego rozwoju oraz zależnościami między krajami globalnego Południa i Północy oraz ich rozwojem. Na specjalnie przygotowanej stronie znajdziecie zawsze aktualne zestawienie informacji ze stron polskich i zagranicznych.

Życie jest zależnością (…). To, co wpływa na Ciebie bezpośrednio, wpływa również pośrednio na innych. Czy zastanawiasz się czasem, jak to jest, że nie możesz wyjść rano do pracy bez pomocy większości świata? W trakcie porannego prysznica używasz gąbki dostarczonej przez pacyficznych wyspiarzy i mydła wytworzonego przez Francuzów. Kawę przygotowali ci mieszkańcy Ameryki Południowej, chyba, że pijesz herbatę, wtedy dziękujesz za nią Chińczykom. Jeśli zapragniesz wypić kubek kakao – nie ma problemu, jest w Twojej szafce, włożyli je tam Afrykańczycy z Afryki Zachodniej. (…) I w ten sposób, zanim skończysz jeść śniadanie, zależysz od większości świata.*

*Na podst. Martin Luther King „A Christmas Sermon on Peace” 1967

By śniadanie nie kończyło się dylematami lub – co gorsza – nieprzyjemną czkawką, proponujemy narzędzie, które pozwoli każdego ranka dowiedzieć się, jak na nasze życie wpływają zależności globalne. Planeta Globalnych Zależności to zestawienie codziennie aktualizowanych informacji ze stron polskich oraz zagranicznych. Planeta gromadzi wiadomości z zakresu nie zawsze oczywistych relacji społecznych, ekonomicznych, politycznych i środowiskowych.

Przedstawiamy nową podstronę Akcji Dla Globalnego Południa dla wszystkich osób zainteresowanych tematyką zrównoważonego rozwoju oraz zależnościami między krajami globalnego Południa i Północy oraz ich rozwojem. Na specjalnie przygotowanej stronie znajdziecie zawsze aktualne zestawienie informacji ze stron polskich i zagranicznych obejmujących tematy:

Dowiedz się jaki jest Twój wpływ na rozwój świata! Ustaw planetę jako stronę startową, a będziesz dostawać najświeższe wiadomości na śniadanie! Zapraszamy!

Planeta Globalnych Zależności: www.globalnepoludnie.pl/planeta 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć