Global Justice Night w ramach Europejskiego Roku na Rzecz Rozwoju - konferencja prasowa

14. października w Szczecinie odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca wydarzenie Global Justice Night, wpisujące się w obchody Europejskiego Roku na Rzecz Rozwoju.

Wczorajsze zakupy, najnowszy film w kinie, zmiany klimatu, kryzys gospodarczy, polityka. Codzienność jest pełna zależności, które łączą świat biednych i bogatych. Global Justice Night to szczecińska cykliczna impreza, która ma pokazać, że sprawiedliwe i odpowiedzialne podejście do własnego życia może być początkiem rozwiązywania problemów globalnych.

Poruszaliśmy następujące tematy:
• Global Justice Night. Po co robimy taką imprezę w Szczecinie? Co mogą zrobić szczecinianie wobec globalnych problemów i jakie atrakcje czekają ich na wydarzeniu?
• Polska premiera filmu „WINSTAR WARS”, który będzie pokazywany na nadchodzącym festiwalu HumanDOC w Warszawie, informacja o filmie i reżyserze - Krzysztofie Miękusie, który będzie gościem specjalnym Global Justice Night.
• Prezentacja szczecińskich warsztatów dla młodzieży "Street Art na rzecz praw człowieka i sprawiedliwości społecznej", które będą miały finał w trakcie Global Justice Night.

Gośćmi konferencji byli:
Dariusz Paczkowski, prowadzący szczecińskie warsztaty "Street Art na rzecz praw człowieka i sprawiedliwości społecznej". Od 1987 r. tworzy graffiti i street artu zaangażowanego społecznie. Współpracownik wielu organizacji pozarządowych. Absolwent Akademii Innowatorów Społecznych.
Małgorzata Ludwiczek, kierowniczka Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Szczecin. Impreza wpisuje się w obchody ogłoszonego przez Komisję Europejską Europejskiego Roku Rozwoju. Jego hasło „Nasz świat, nasza godność, nasza przyszłość” wyznacza tematykę imprezy, której patronuje PIE Europe-Direct – Szczecin.


Dofinansowano z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.


Galeria:

 
 
 
 
 

 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć