GMO: król jest nagi

Organizacja Navdanya we współpracy z licznymi organizacjami z całego świata opublikowała raport, w którym demaskuje fałszywe obietnice i nieudane technologie propagowane przez zwolenników organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO) w rolnictwie.

Ludzie, którzy zwracają uwagę na niewłaściwe działania oraz puste obietnice wpływowych osób i instytucji, często są porównywani do dziecka z bajki Hansa Christiana Andersena, które jako jedyne miało odwagę powiedzieć, że król jest nagi.

Jak pokazuje raport, bajka opowiadająca o GMO, które wyżywią świat, doprowadziła już do zniszczeń na dużą skalę, zarówno jeśli chodzi o bioróżnorodności, jak i źródła utrzymania milionów rolników. Co więcej, zagraża podstawom naszej wolności wyboru, tego co uprawiamy i jemy, a tym samym naszej suwerenności żywnościowej i demokracji.

Raport jest kompilacją wielu głosów z całego świata, mówiących prawdę o tym, co dzieje się w ich społecznościach i krajach. Ujawnia iluzję twierdzenia, że GMO są "najnowszą odpowiedzią na wszystko".

Wśród działań proponowanych przez autorów raportu znalazły się m.in.:
- Kampania na rzecz zaprzestania inwestowania w firmę Monsanto
- Bojkot GMO - jedzenie żywności ekologicznej
- Żądanie znakowania produktów zawierających GMO
- Kampania na rzecz wsi/miasta/regionu/państwa wolnego od GMO
- Uczestnictwo w projektach wspierających lokalne rolnictwo ekologiczne
- Działania na rzecz ochrony nasion

Z pełną treścią raportu możecie zapoznać się na stronie Navdanya International. 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć