Festiwal "Zielone gry"

Czy gry planszowe i komputerowe mogą pomagać w zdobywaniu wiedzy o ochronie środowiska? Organizatorzy ogólnopolskiego festiwalu „Zielone gry” udowadniają, że jest to możliwe. Już 4 kwietna w Warszawie 150 osób zagra m.in. w “Gry z Klimatem 2.0”, “Remiks energetyczny”, “Władców Doliny” a także w gry przygotowane w ramach projektu „Jedz lokalnie, myśl globalnie. Od szkolnych ogrodów do zrównoważonych systemów żywnościowych“: “Szarlotkę Robin” czy “EAThink”.

Podczas „Ogólnopolskiego Festiwalu Gier dla Zrównoważonego Rozwoju - Zielone Gry” odbędą się rozgrywki w gry edukacyjne dostępne na polskim rynku. W trakcie festiwalu zaplanowano także seminaria, prelekcje oraz panele dyskusyjne, które poprowadzą eksperci z branży. Organizatorzy zapraszają do udziału w festiwalu trenerów, edukatorów, nauczycieli, animatorów oraz wszystkie osoby zainteresowane wykorzystaniem tego rodzaju gier w swojej działalności edukacyjnej. Prezentowane gry można wykorzystać podczas prowadzenia szkoleń, warsztatów czy lekcji.

Festiwal jest zwieńczeniem dwuletniej pracy Stowarzyszenia Centrum Rozwiązań Systemowych w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Fundacją EkoRozwoju nad wykorzystaniem potencjału „poważnych gier” (ang. serious games) w edukacji dla zrównoważonego rozwoju. W ramach zrealizowanego projektu „Zielone Gry - biblioteki i organizacje pozarządowe włączają młodych ludzi do gry o przyrodę”, przeprowadzone zostały warsztaty dla niemal 10 tys. uczniów i studentów, a biblioteki i organizacje pozarządowe w całej Polsce zostały wyposażone w stworzone w ramach projektu gry planszowe i komputerowe.

Miejsce festiwalu: Centrum Zielna, Warszawa, termin: 04.04.2016 godz: 10:00 -17:00. Uczestnictwo w „Zielonych grach” jest bezpłatne, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc na część rozgrywek są prowadzone zapisy poprzez stronę internetową: https://zielone-gry.evenea.pl/. Na stronie http://festiwal.zielonegry.pl/ znajdują się szczegółowe informacje o festiwalu i opisy gier. Projekt realizowany w ramach programu PL02 Ochrona bioróżnorodności i ekosystemów, współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014. Zapraszamy do śledzenia bieżących informacji o festiwalu na facebooku: https://www.facebook.com/events/984...

Patronat medialny nad festiwalem objął Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS przy Zarządzie Głównym Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Portal ngo.pl, chronmyklimat.pl, gramwzielone.pl, zielonalekcja.pl, zielonewydarzenia.pl oraz Polska Zielona Sieć. 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć