Festiwal ŚWIAT NA TALERZU w Bielsku-Białej

Polska Zielona Sieć i Klub Gaja serdecznie zapraszają na Festiwal ŚWIAT NA TALERZU w Bielsku-Białej!

To już dziewiąte miasto, w którym zagości nasz Festiwal. W ciągu ostatnich trzech lat byliśmy w Krakowie, Wrocławiu, Gliwicach, Warszawie, Lublinie, Rzeszowie, Szczecinie i Białymstoku.

Teraz czas na Bielsko-Białą. W dniach 16-17 listopada zapraszamy do Galerii Bielskiej BWA (ul. 3 Maja 11) na pokazy znakomitych filmów dokumentalnych (kliknij, aby przeczytać więcej na temat prezentowanych filmów), ciekawe dyskusje z zaproszonymi gośćmi, interesujące warsztaty oraz specjalną imprezę kończącą Festiwal.

Przyjdź i dowiedz się więcej na temat najważniejszych wyzwań żywnościowych współczesnego świata oraz współzależności między krajami globalnej Północy i globalnego Południa. Będziemy mówić o przyczynach głodu na świecie, zmianach klimatu, przemysłowej hodowli zwierząt, bezpieczeństwie żywnościowym, sprawiedliwym handlu oraz zrównoważonym rolnictwie lokalnym i odpowiedzialnej konsumpcji.

Na zakończenie Festiwalu zapraszamy na specjalną imprezę, która połączy w sobie "kuchnię społeczną" i afterparty w rytmach afrobeat i reggae. Wszystkich uczestników zachęcamy do przyniesienia przygotowanych przez siebie wegetariańskich potraw. Każdy będzie mógł opowiedzieć coś o swoich daniach, wymienić się przepisami i porozmawiać przy wspólnym posiłku. Wieczór poprowadzi bielski kolektyw „Food not Bombs” zrzeszający osoby gotujące i rozdające posiłki dla potrzebujących.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

Szczegółowy program Festiwalu dostępny tutaj (kliknij, aby pobrać plik PDF) oraz na plakacie poniżej (kliknij, aby powiększyć):

W czasie trwania Festiwalu prezentowana będzie wystawa o współczesnych wyzwaniach związanych z żywnością. Ponadto w bielskich szkołach odbędą się specjalne warsztaty na temat wpływu przemysłowej hodowli zwierząt oraz stanu zasobów wodnych na sytuację żywnościową na świecie.

Festiwal ŚWIAT NA TALERZU należy do międzynarodowej sieci festiwali ALIMENTERRE organizowanych m.in. we Francji, Belgii, Czechach, Rumunii, Togo, Beninie, Senegalu i Burkina Faso.

Zapraszamy!

Festiwal ŚWIAT NA TALERZU, będący częścią kampanii WYŻYWIĆ ŚWIAT, jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej oraz Fondation de France.

Kontakt: Emilia Ślimko - emilia@zielonasiec.pl, tel. 601 284 099; Maciej Skinderowicz - maciej@zielonasiec.pl, tel. 603 888 289

Dokumenty do pobrania: 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć