Festiwal ŚWIAT NA TALERZU 2012 - Białystok 1-3 czerwca

Polska Zielona Sieć gorąco zaprasza na trzecią edycję Festiwalu ŚWIAT NA TALERZU!

Przyjdź i dowiedz się więcej na temat najważniejszych wyzwań żywnościowych współczesnego świata oraz współzależności między krajami Globalnej Północy i Globalnego Południa. W programie pokazy filmów dokumentalnych, ciekawe dyskusje i warsztaty, wystawa oraz dobra muzyka.

Festiwal w ubiegłych latach odbył się w: Krakowie, Wrocławiu, Gliwicach, Warszawie, Lublinie i Rzeszowie. W tym roku zagościł już w Szczecinie (11-15 maja), a w dniach 1-3 czerwca odbędzie się w Białymstoku.

W trakcie festiwalu można dowiedzieć się jak globalny przemysł żywieniowy wpływa na lokalne społeczności i vice versa. Kto korzysta, a kto traci? Zapraszamy na pokazy nagradzanych na międzynarodowych festiwalach filmów dokumentalnych, inspirujące dyskusje z udziałem ekspertów, warsztaty przekazujące w ciekawy i przystępny sposób wiedzę praktyczną i teoretyczną.

Festiwal ŚWIAT NA TALERZU odbywa się w ramach kampanii WYŻYWIĆ ŚWIAT realizowanej przez Polską Zieloną Sieć. Celem kampanii jest informowanie o faktycznych przyczynach głodu na świecie oraz promowanie zasad suwerenności żywnościowej, zrównoważonego i rodzinnego rolnictwa oraz sprawiedliwego handlu jako skutecznych sposobów walki z nim.

W Białymstoku zaprezentujemy 9 filmów dokumentalnych ukazujących różne aspekty sytuacji żywnościowej na świecie. Ich największą zaletą jest to, że oddają głos mieszkańcom Globalnego Południa i dają możliwość poznania ich perspektywy. Filmy zadają pytania o nasz wpływ na sytuację tych ludzi oraz o to, czy robimy wystarczająco dużo, aby pokonać głód i ubóstwo na świecie.

W kolejnych dniach proponujemy warsztaty i dyskusje, na których dowiecie się:

Festiwal w Białymstoku to również prawdziwa uczta dźwięków - wieczorami zapraszamy na energetyczne koncerty! W piątek (1 czerwca) zagra dla Was GRANKO, a w sobotę (2 czerwca) najprawdziwsza gwiazda Festiwalu - zespół MASALA!!!

Zapraszamy również na liczne wydarzenia towarzyszące: m.in. gry i sporty afrykański, warsztaty bębniarskie, malowanie masek, pokaz zdjęć i filmów z Ugandy.

Koniecznie zapoznajcie się z programem festiwalu i wybierzcie coś dla siebie. Bierzcie znajomych, sąsiadów, rodzinę, dzieci i przybywajcie!

Miejsce: TRANSGRANICZNE CENTRUM KULTURY, ul. WĘGLOWA 8, BIAŁYSTOK

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY!

Szczegółowy program festiwalu tutaj, a także na plakacie poniżej (kliknij, aby powiększyć):

ZAPRASZAMY!

Festiwal ŚWIAT NA TALERZU jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej oraz Fondation de France.

Dokumenty do pobrania: 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć