Festiwal ŚWIAT NA TALERZU 2011

Polska Zielona Sieć gorąco zaprasza na drugą edycję Festiwalu ŚWIAT NA TALERZU!

Przyjdź i dowiedz się więcej na temat najważniejszych wyzwań żywnościowych współczesnego świata oraz współzależności między krajami Globalnej Północy i Globalnego Południa. W programie pokazy znakomitych filmów dokumentalnych, ciekawe dyskusje i warsztaty, wystawa oraz dobra muzyka.

Na wszystkie wydarzenia festiwalowe wstęp wolny!

Gdzie i kiedy:

Warszawa 14-15 XLublin 25-28 XRzeszów 25-26 XI

Pokazy filmów i dyskusje

Nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmy dokumentalne, w większości niewyświetlane dotychczas w Polsce, oraz gorące i inspirujące dyskusje z udziałem ekspertów. Tematy: przyczyny głodu na świecie i skuteczne sposoby walki z nim, zawłaszczanie ziemi, Sprawiedliwy Handel, wpływ zmian klimatu na rolnictwo w krajach Globalnego Południa, uprawy GMO, suwerenność żywnościowa. [Przeczytaj więcej o filmach, które zostaną pokazane podczas Festiwalu.]

Warsztaty i wykłady

W ciekawy i przystępny sposób przedstawiające wiedzę o wpływie zmian klimatu, zawłaszczania ziemi oraz relacji handlowych na pogłębianie się ubóstwa i głodu w krajach Globalnego Południa. Co my możemy z tym zrobić?

Imprezy muzyczne z przesłaniem

Muzyka etniczna i afrykańska. Zagrają dla Was: Dikanda (15 X Warszawa), Lanaya z Burkina Faso i Sambasim (28 X Lublin) oraz Foliba (26 XI Rzeszów).

Szczegółowe programy Festiwalu w poszczególnych miastach znajdziecie na plakatach poniżej oraz na końcu artykułu.

Plakat Festiwalu w Rzeszowie:

Plakat Festiwalu w Lublinie:

Plakat Festiwalu w Warszawie:

Festiwal ŚWIAT NA TALERZU odbywa się w ramach kampanii WYŻYWIĆ ŚWIAT realizowanej przez Polską Zieloną Sieć i jej partnerów. Naszym celem jest informowanie o faktycznych przyczynach głodu i niedożywienia na świecie, a także promowanie zasad suwerenności żywnościowej oraz zrównoważonego i rodzinnego rolnictwa jako skutecznych sposobów walki z nimi. Poprzez nasze działania chcemy pokazać, że zrównoważone rolnictwo, lokalne systemy żywnościowe, świadoma konsumpcja oraz bardziej sprawiedliwe relacje między krajami Globalnej Północy i Globalnego Południa to rozwiązania, które przynoszą korzyści gospodarcze i społeczne, chronią środowisko naturalne i realnie wpływają na polepszenie sytuacji mieszkańców najbiedniejszych krajów.

Festiwal należy do międzynarodowej sieci festiwali ALIMENTERRE organizowanych m.in. we Francji, Belgii, Togo i Beninie. Zobacz jak było podczas I edycji Festiwalu.

Partnerzy Festiwalu w 2011 roku: Towarzystwo dla Natury i Człowieka, Stowarzyszenie EKOSKOP, Społeczny Instytut Ekologiczny, Instytut Globalnej Odpowiedzialności, Francuski Komitet na rzecz Solidarności Międzynarodowej, Wegetariański Świat, Kuchnia.tv.

Festiwal ŚWIAT NA TALERZU jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej oraz w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2011 r.

Kontakt: Emilia Ślimko - emilia@zielonasiec.pl, tel. 601 284 099; Maciej Skinderowicz - maciej@zielonasiec.pl, tel. 603 888 289

Dokumenty do pobrania: 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć