Festiwal ŚWIAT NA TALERZU

Polska Zielona Sieć wraz z partnerami serdecznie zapraszają na Festiwal ŚWIAT NA TALERZU popularyzujący wiedzę na temat zrównoważonego rolnictwa i suwerenności żywnościowej.

Festiwal, który jest częścią realizowanej przez nas kampanii WYŻYWIĆ ŚWIAT, zagości w tym roku w trzech miastach:

- Wrocławiu 1-2.10 (program)
- Krakowie 14-16.10 (program)
- Gliwicach 22-23.10 (program)

W ramach Festiwalu odbędą się pokazy nagradzanych na międzynarodowych festiwalach filmów dokumentalnych, ciekawe debaty i warsztaty, koncerty oraz prezentacja plenerowej wystawy „Żywność i społeczeństwo”.

We Wrocławiu i Gliwicach dodatkowymi atrakcjami będą trwające w tym samym czasie jarmarki lokalnej żywności ekologicznej. W Krakowie Festiwal ŚWIAT NA TALERZU będzie imprezą towarzyszącą 8. Objazdowego Festiwalu WATCH DOCS. Prawa Człowieka w filmie (14-19.10).

Na wszystkie wydarzenia festiwalowe wstęp wolny.

Przyjdź i dowiedz się, dlaczego zrównoważone rolnictwo, lokalne systemy żywnościowe oraz świadoma konsumpcja to rozwiązania, które przynoszą korzyści gospodarcze i społeczne, chronią środowisko naturalne oraz realnie wpływają na polepszenie sytuacji mieszkańców krajów Globalnego Południa.

Plakat Festiwalu we Wrocławiu:

Plakat Festiwalu w Krakowie:

Plakat Festiwalu w Gliwicach:

Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału!

Festiwal ŚWIAT NA TALERZU dofinansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Unii Europejskiej. 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć