Ekopiknik w Katowicach

Ekopinik „Małe co nieco z ogródka za miedzą” był niezwykłym wydarzeniem. Odbył się w Katowicach w dniu 7 października w ramach kampanii „Jedz lokalnie, myśl globalnie” w Niepublicznej Specjalnej Szkole Podstawowej Arka Noego.

Piknik zgromadził niemal 150 uczniów, uczennic, nauczycielek i nauczycieli ze szkół podstawowych oraz specjalnych z Katowic oraz Piekar Śląskich. Przez 4 godziny dzieci aktywnie brały udział w warsztatach, konkursach i zabawach. Ciekawe były szczególnie warsztaty, takie jak:
- „Jak wyhodować rośliny egzotyczne z odpadków kuchennych” (prowadzenie Witold Szwedkowski, Miejska Partyzantka Ogrodnicza)
- „Coś z niczego – warsztat kreatywny – odpowiedzialna konsumpcja” (prowadzenie Grażyna Hok)
- „Jak powstaje miód? Spotkanie z pszczelarzem” (prowadzenie Anna Czarnik)
- „Lokalnie – kulinarnie” (prowadzenie Bio Bazar Katowice)

Byliśmy zachwyceni występami artystycznymi dzieci i młodzieży oraz ich zaangażowaniem w tematy kampanii. Dziękujemy Niepublicznej Specjalnej Szkole Podstawowej Arka Noego za goszczenie pikniku na swoim terenie. Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej Bubusławy Górny: http://nssparkanoego.edu.pl/kategoria/galeria/ 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć