Dobre życie w Namibii i Bułgarii, co łączy te kraje? [FILM]

Ludzie w każdym zakątku świata mają swoją definicję tego, czym jest dobre życie. Stabilna praca i płaca są zazwyczaj częścią tej definicji. Film zabiera nas do dwóch miast w Namibii i Bułgarii. Miejsc, które na pierwszy rzut oka prawie nic nie łączy, jednak oba kraje to młode demokracje, każdy ze spuścizną społecznej i politycznej traumy oraz potrzebą ekonomicznego rozwoju. Odkryj przeszłość tych miejsc. Zobacz ich teraźniejszość i dowiedz się, jakich zmian chcą w przyszłości żeby ich rozwój nie był opłacony zbyt wysoką ceną. Dzisiejszy świat bez względu na poziom dobrobytu w poszczególnych jego regionach, stoi przed podobnymi wspólnymi wyzwaniami.

Trailer filmu pt. “Dobre życie. Obietnica rozwoju w Namibii i Bułgarii"
(reż. Meghan Horwath, 2016, prod. CEE Bankwatch Network, Polska Zielona Sieć, 20 minut):

Dobre Życie - Trailer from Polska Zielona Siec na Vimeo.

Premierowe, bezpłatne pokazy filmu "Dobre życie" odbędą się podczas imprez Global Justice Night na przełomie października i listopada 2016 r. w Szczecinie, Łodzi, Rzeszowie, Wrocławiu i Lublinie. Sprawdź datę w swoim mieście!

Są różne drogi rozwoju, nie tylko droga zysku za wszelką cenę. Bo czy rozwój osiągnięty kosztem ludzi i przyrody jest czymś pozytywnym? Jak powiedział David Nabarro, specjalny dorada ONZ ds. Agendy 2030 i Celów Zrównoważonego Rozwoju: każdy kraj jest krajem rozwijającym się. Nie możemy o tym zapominać w dążeniu do lepszego życia. W dzisiejszym zglobalizowanym świecie wszystkie problemy są wspólne. I ich rozwiązania również. Każde społeczeństwo może być częścią rozwiązania, a nie problemu. Każdy z nas na swój sposób, ale nikogo nie możemy zostawić samego.

Wszystkie instytucje lub osoby zainteresowane pokazem pełnej wersji filmu prosimy o kontakt w celu udostępnienia darmowej kopii.


Film został wyprodukowany przy finansowym wsparciu Unii Europejskiej. Zawartość filmu wyraża wyłącznie poglądy CEE Bankwatch Network oraz Polskiej Zielonej Sieci i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Unii Europejskiej. 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć