Dobre praktyki w informowaniu o krajach Południa: fotografia, film, internet

Kiedy: Poniedziałek, 02.03.09 Godzina: 18.00 Miejsce: Klub "Plan B", Al. Wyzwolenia 18(wejście od Placu Zbawiciela), Warszawa

Instytut Globalnej Odpowiedzialności (IGO) zaprasza na piąte już spotkanie otwarte o rzetelnym informowaniu o krajach Południa. Tematem spotkanie będą dobre praktyki w fotografii, filmie oraz internecie.

Goście specjalni spotkania przedstawią materiały dotyczące różnych form przekazu oraz opowiedzą o swoich motywacjach, doświadczeniach i wrażeniach dotyczących wizerunku krajów Południa oraz celów pokazywania konkretnych obrazów i wiadomości.

Poznamy perspektywę założycieli www.afryka.org, zobaczymy film, będący materiałem projektu edukacyjnego oraz prześledzimy etap w historii fotografii, która w sposób szczególny skupiała się na drugim człowieku i jego poszanowaniu.

Po projekcji materiałów i przykładów zapraszamy do dyskusji z gośćmi, którymi będą Kamila Tyniec, Jędrek Witkowski oraz Mamadou Diouf.

Zapraszamy serdecznie!

Więcej o rzetelnym informowaniu okrajach Południa oraz wcześniejszych spotkaniach na stronie www.igo.org.pl/kodeks.


 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć