Czego delegatom COP14 życzą dzieci?

Dzisiaj, 5 grudnia 2008 roku na terenie konferencji COP14, Oxfam oraz Polska Zielona Sieć zorganizowały happening z okazji zbliżających się Mikołajków i Świąt Bożego Narodzenia.

Dzieci z kółka teatralnego ze Szkoły Podstawowej nr 82 w Poznaniu zaśpiewały po polsku i angielsku Silent Night / Cicha Noc.

"Przyjdą czasy, w których biedne, rozwijające się kraje będą cierpieć najbardziej. Nie możemy na to pozwolić"

Nicholas Stern - autor raportów o ekonomicznych konsekwencjach zmian klimatycznych.

Chcieliśmy dziś stworzyć nastrój nadziei na to, że wszystkie delegacje rządowe potraktują poważnie to co dzieje się obecnie na świecie. Uznaliśmy, że jednym ze sposobów wpłynięcia na decydentów będzie życzenie im tego, by podejmowali dziś mądre decyzje, kierując się prawami człowkieka do godnego życia. Decyzje podjęte dziś, będą miały konsekwencje na życie wszystkich mieszkańców Ziemi. Jednak już dziś dotykają najbiedniejszych.

Wierzymy, że klimat świąt nastroi kontruktywnie wszystkie strony negocjujące na COP14 w Poznaniu i podejmowane decyzje będą uwzględniały przede wszystkim cierpienie milionów ludzi z całego świata.

Oxfam i Polska Zielona Sieć uważają, że nikt lepiej niż dzieci, nie wyrazi nadziei na to, że delegacje rządowe i wszyscy decydenci pracujący w Poznaniu nad nowym protokołem, który zastąpi protokół z Kyoto zrobią wszystko stworzyć nowy ład klimatyczny.


Galeria:

Dzieci zebrały się w budynku naszego poznańskiego biura Dzieci zebrały się w budynku naszego poznańskiego biura
 
Wchodzimy na teren konferencji Wchodzimy na teren konferencji
 
Ochrona kontroluje dzieci przed wejściem Ochrona kontroluje dzieci przed wejściem
 
Czekamy na wydanie tymczasowych przepustek dla dzieci Czekamy na wydanie tymczasowych przepustek dla dzieci
 
Dzieci zaśpiewaly wspaniale, w tle nasza kartka świąteczna Dzieci zaśpiewaly wspaniale, w tle nasza kartka świąteczna
 
Wierzymy w raz z dziećmi w mądrość decydentów Wierzymy w raz z dziećmi w mądrość decydentów
 
Wywiady, kamery, błyski flashów Wywiady, kamery, błyski flashów
 
Dzieci otrzymały prezenty od przedstawicielki polskiego rządu Dzieci otrzymały prezenty od przedstawicielki polskiego rządu
 

 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć