Budowa Szkoły w Afganistanie

Edukacja to pierwszy krok na drodze do zmiany świata. Z inicjatywy Stowarzyszenia "Szkoły dla Pokoju", pierwsza wiejska szkoła w Afganistanie powstała w 2005 r. Teraz uczy się już ok. trzystu dziewcząt, ale korzysta z niej kilka tysięcy osób z okolicznych miejscowości. Jest to najlepszy sposób pomocy: mieszkańcom dajemy przydatne narzędzie i otwieramy okno na świat. Dzięki umiejętności czytania, pisania i liczenia lepiej rozumieją świat, stają się bardziej aktywni i przedsiębiorczy, sami budują swoją przyszłość. Podobnie myślą inni, na przykład Mukhtar Mai , która z nami współpracuje.

Szkoła powstała w rekordowym tempie ( czytaj relację z powstawania szkoły ). Prace przy czynnym udziale starszyzny wioskowej rozpoczęły się w lipcu 2005. Pod koniec grudnia szkoła była już gotowa. Projekt zrealizowaliśmy dzięki funduszom uzyskanym w ramach konkursu MSZ Pomoc 2005. Cała suma została przeznaczona na budowę i wyposażenie szkoły. Obecnie budujemy dwie kolejne szkoły dla 2000 uczniów, wyposażone w zbiorniki wodne, filtry uzdatniające wodę i boiska sportowe.

więcej: http://www.orient.uw.edu.pl/szkoly/


 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć