Afrykańska Wioska w centrum Krakowa już otwarta!

Afrykańska Wioska w centrum Krakowa już otwarta! Przyjdź na ul. Tyniecką 39 i choć przez chwilę poczuj się jak w Afryce!

Wioska, a dokładnie kompleks budynków: trzech domków oraz pomieszczeń gospodarczych, połączonych ogrodzeniem, zbudowana została na wzór wioski rzeczywiście istniejącej w Ghanie. Wyposażenie chatek jest tak samo skromne, jak w Afryce – jedno pomieszczenie, mata, brak wody, dach przykryty trzciną. Nie brakuje też zwierząt: kóz, kur, królików.

Pomysłodawcą projektu jest Roman Sikoń, student Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego, który jako wolontariusz SWM Młodzi Światu pracował w Kenii i Tanzanii. Zafascynowany Afryką, znając jednocześnie ogrom problemów i potrzeb tego kontynentu, chce otwierać oczy Polaków na tamtejszą rzeczywistość. „Pomyślałem, że to piękny pomysł zrobić żywy pokaz tego, jak naprawdę ludzie żyją w Afryce. Stworzyliśmy tą wioskę po to, by Polska młodzież mogła dotknąć ich kultury, posmakować tradycyjnych potraw.” - mówi Roman.

Tuż za ogrodzeniem wioski, wolontariusze przygotowali olbrzymią mapę Afryki, na której zostały zaznaczone główne problemy, z jakimi borykają się mieszkańcy kontynentu.

Wioska jest otwarta dla wszystkich, którzy chcieliby choć przez chwilę poczuć się jak w Afryce. Przede wszystkim jednak wioska stała się miejscem, w którym łącząc zabawę z nauką, dzieci i młodzież mogą poznać problemy państw Afryki.

Info ze strony: swm.pl


 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć