"Afryka w potrzebie - co my tam robimy?" wystawa

Wystawa "Afryka w potrzebie - co my tam robimy?" to zdjęcia dokumentujące działania Polskiej Zielonej Sieci, Polskiej Akcji Humanitarnej, Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu" i Fundacji Simba Friends w Afryce. Wystawa pokazywana była w lecie na dworcach w Krakowie i Warszawie. Ale to nie koniec - zobaczycie ją jeszcze nie raz.

"Afryka jest kontynentem, na którym wszystko co istnieje, istnieje w olbrzymich ilościach. Bogactwo zasobów naturalnych, fauny i flory, różnorodność krajobrazów i kultur - Afryka nie ma sobie równych. Niestety w zestawieniach pokazujących rejony świata najbardziej dotknięte biedą, epidemią AIDS, zagrożeniami wynikającymi ze zmian klimatycznych i brakiem perspektyw na samodzielny rozwój, również przoduje Afryka. Dlatego Afryka to miejsce wytężonej pracy polskich organizacji pozarządowych. Działamy tam, bo wierzymy, że każdy z nas będąc – w Malawi, Sudanie, Tanzanii, Kenii czy Ghanie – zrobiłby to samo. Pracujemy po to, aby zapewnić dostęp do tak podstawowych rzeczy jak czysta woda, leki czy edukacja i szansa na zdobycie pracy. Nasze działania są wspierane min. środkami polskiej Oficjalnej Pomocy Rozwojowej – jesteśmy tam również w Waszym imieniu. Dlatego chcemy pokazywać naszą codzienną pracę licząc na Wasze wsparcie i solidarność dla tych, którzy potrzebują jej …najbardziej na świecie!"

Wystawa zorganizowana przez Polską Zieloną Sieć ze środków Presidency Fund.


Galeria:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć