“Afryka w Potrzebie” - wystawa

Od pierwszego lipca na krakowskim dworcu głównym będzie można obejrzeć wspólną wystawę zdjęć dokumentujących pracę 4 polskich organizacji pozarządowych w Afryce. Zapraszają na nią Polska Zielona Sieć, Fundacja Simba Friends, Polska Akcja Humanitarna i Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu”. Wystawa będzie trwać do 30 lipca.

Dlaczego pomagamy właśnie Afryce? W zestawieniach pokazujących rejony świata najbardziej dotknięte biedą, epidemią AIDS, zagrożeniami wynikającymi ze zmian klimatycznych i brakiem perspektyw na samodzielny rozwój Afryka jako kontynent zajmuje pierwsze miejsce. Właśnie dlatego Afryka to miejsce wytężonej pracy polskich organizacji pozarządowych. Działamy tam, bo wierzymy, że każdy z nas będąc – w Malawi, Sudanie, Tanzanii, Kenii czy Ghanie – zrobiłby to samo. Pomagamy w rozwoju najbiedniejszych rejonów świata - w rozwoju, który doprowadzi Afrykę do uniezależnienia się od pomocy z zewnątrz. Pracujemy po to, aby zapewnić dostęp do tak podstawowych rzeczy jak czysta woda, leki czy edukacja i szansa na zdobycie pracy. Pracujemy tam, bo wierzymy, że wszystkim ludziom bez względu na to, skąd pochodzą, przysługują te same podstawowe prawa, np. prawo do godnych warunków życiowych. Mimo wciąż istniejących problemów, na ponad 190 państw na świecie 150 państw jest biedniejszych od naszego kraju. Czujemy, że powinniśmy przyjmować tę perspektywę globalną.

Zdjęcia które prezentujemy na wystawie dokumentują pracę, jaką wykonaliśmy w Afryce. Pokazują ciężko doświadczonych przez niesprzyjający los ludzi, którym byliśmy w stanie pomóc, dać narzędzia do dalszego rozwoju i spowodować, że ich życie stanie się choć trochę łatwiejsze.


 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć