3 miesiące wolontariatu w Afryce - program GLEN

Zajmujesz się edukacją rozwojową, globalną, humanitarną? Chcesz to robić dalej, ale brakuje Ci praktycznego doświadczenia z pobytu w krajach rozwijających się? W ramach projektu GLEN, prowadzonego przez Polską Akcję Humanitarną wspólnie z jedenastoma innymi organizacjami w Europie, możesz wyjechać do jednego z krajów Afryki na trzymiesięczny staż w okresie letnim 2008 roku.

Projekt skierowany jest do osób w wieku 21-30 lat, z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego lub francuskiego. Podczas rekrutacji brane jest pod uwagę dotychczasowe doświadczenie i zaangażowanie w edukację rozwojową, globalną lub humanitarną, a także chęć kontynuowania tej pracy po powrocie ze stażu.

Celem programu GLEN jest zwiększenie świadomości w krajach Północy na temat rzeczywistości krajów Południa. Program daje możliwość wyjazdu młodym ludziom na trzymiesięczne staże wolontariackie, w trakcie których pracują na rzecz lokalnych społeczności w jednym z krajów rozwijających się. Każdy z projektów realizowany jest przez dwóch lub trzech uczestników z różnych krajów. Zdobyte w ten sposób doświadczenie i wiedzę mają okazję przekazywać dalej, po powrocie do swoich krajów, ludziom na Północy.

W 2008 roku polscy wolontariusze wyjadą na staże do: Mozambiku, Ugandy, Nigerii, Senegalu, Kamerunu oraz na Madagaskar.

Przed wyjazdem polscy uczestnicy biorą udział w obowiązkowych szkoleniach przygotowawczych. Ponadto, po powrocie z projektów wszyscy wolontariusze wezmą udział we wspólnym seminarium ewaluacyjnym, które odbędzie się na wiosnę 2009 r.

Więcej informacji o programie GLEN można uzyskać pisząc na adres: glen@pah.org.pl lub znaleźć na stronie anglojęzycznej: http://www.glen-europe.org.


Komentarze (zapraszamy do dyskusji):

damian / 15 lutego 2008

jestem bardzo zainteresownay waszym projektem mam 18 lat , bardzo kocham Afrykę jeśli bym nie mógł wiziąść udziału w tym projekcie udziału prosze was o przysłnie mi parę organizacji meil kapłanów którzy śa teraz w Afrycę . Bardzo kocham ten kraj i chcę wyjachac teraz już na stałe i dlatego szukam jakieś organizacji która by mi w jakiś sposób pomogła
prosze o przysyłanie mi meili na sap21@interia.eu
najlepiej proszę o jakieś dane księzy katolickich , organizacje ale juz muszą być w Afryce

 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć