12 czerwca Parada WOLNOŚCI w Warszawie - nie świętuj Igrzysk Europejskich, tylko powiedz NIE reżimowi

12 czerwca to dzień otwarcia pierwszych Igrzysk Europejskich w Azerbejdżanie, najgorszym reżimie w Europie. Ok. 80 więźniów politycznych, wśród nich nasze koleżanki i koledzy z organizacji prodemokratycznych, uwięzionych przez reżim prezydenta Azerbejdżanu, nie będzie mogło świętować tego dnia. My również zamierzamy ten dzień spędzić inaczej - idąc w Paradzie Wolności będziemy chcieli wyrazić solidarność z tymi, którzy są represjonowani przez reżim prezydenta Alijewa. Zapraszamy - dołączcie do nas!

Wraz z Helsińską Fundacją Praw Człowieka, Amnesty International organizujemy Paradę Wolności, by sprzeciwić się reżimowym igrzyskom. Niosąc "ogień wolności" do Ambasady Azerbejdżanu w Warszawie apelować będziemy o uwolnienie więźniów politycznych, w szczególności działaczy na rzecz praw człowieka, Leyli i Arifa Yunus, Intigama Aliyeva, Rasula Jafarova oraz Khadiji Ismayilovej. Tego dnia na Skwerze Wolnego Słowa stanie również wystawa poświęcona osobom więzionym za słowo.

KIEDY: 12. czerwca, piątek, godz. 16:00

GDZIE: Warszawa, Parada startuje ze Skweru Wolnego Słowa na Mysiej i zmierzać będzie pod Ambasadę Azerską na Saskiej Kępie (czas trwania ok. 1 godziny)

Przybądźcie licznie. Zapraszajcie znajomych!

Pokażmy, że zarówno wartości olimpijskie - szacunek dla drugiego człowieka i fair play - jak i wartości europejskie - poszanowanie praw człowieka i zasad demokratycznych - nie są dla nas pustymi słowami i nie zgadzamy się na to, by europejski sport wspierał reżimy.

WIĘCEJ NT. SYTUACJI W AZERBEJDŻANIE


Galeria:

 
 

 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć